На період карантину дивіться проповіді на нашому YouTube каналі (096) 756 77 93
  • Українська
  • Русский

ДОКТРИНАЛЬНІ ПОГЛЯДИ

СВЯТЕ ПИСЬМО

Ми віримо, що шістдесят шість книг Старого і Нового Заповітів є повним викладенням на письмі Божого об’явлення людству. Дух Святий надприродним чином скеровував різних людей, аби ті безпомилково записали слова самого Бога, хай би яким був стиль їх письма чи особистісні характеристики. Тому точно зрозуміти Боже Слово можуть ті, які вивчають його історично-граматичний контекст. Святе Письмо цілком і повністю заслуговує на довіру як остаточне й авторитетне джерело в усіх сферах життя (2Тим. 3:16-17; 2П. 1:20-21).

 

ТРИЄДИНИЙ БОГ

Ми віримо в одного живого і правдивого Бога, який існує від вічності в досконалій єдності як три однаково й повністю божественні Особи: Отець, Син і Святий Дух (Мв. 28:19-20). Кожен член Трійці відіграє в історії викуплення окрему, хоч і взаємнодоповнювальну роль, однак має ту саму природу, атрибути та єство, і в рівній мірі з іншими заслуговує на однакову славу, шану й покору (Ів. 1:1-4; Д.А. 5:3-4).

 

БОГ-ОТЕЦЬ

Ми віримо, що Бог-Отець створив усе буквально за шість днів для Своєї слави і згідно зі Своєю волею (Об’явлення 4:11) через Свого Сина Ісуса Христа. Він підтримує все Словом Своєї сили і благодаті, реалізуючи Свою суверенність, провидіння й викуплення в масштабах всього творіння (Кол. 1:17; Єв. 1:3).

 

БОГ-СИН

Ми віримо, що Ісус Христос, вічний Божий Син, спонукуваний любов’ю згідно з волею Отця, зодягнувся у тіло (1:1,14,18). Зачатий завдяки дивовижній праці Святого Духа, Він народився від діви Марії. Він, будучи одночасно Богом і людиною (Ів. 14:8-9), прожив безгрішне життя, пролив Свою кров і помер на хресті замість нас, звершивши викуплення усіх, хто вірить у Нього. Він воскрес із мертвих у видимому тілі три дні потому та вознісся у небо, де, перебуваючи по правиці Отця, є нині Головою для Свого Тіла – Церкви, єдиний Спаситель і Посередник між Богом і людьми, який повернеться на землю в силі й славі для довершення своєї місії викуплення людства (1Тим. 3:16).

 

БОГ-ДУХ СВЯТИЙ

Ми вірімо, що в цьому віці Святий Дух прославляє Господа Ісуса Христа в усьому, що робить. Він виявив світові про гріх, праведність і суд. Він веде невідкуплених до покаяння і віри, дарує віруючому в момент спасіння нове духовне життя, долучаючи його до єднання з Христом і Тілом Христовим. Святий Дух освячує, запечатує, наповнює, скеровує, навчає, утішає, готує, дає силу, вселяється назавжди в момент спасіння, а також подає духовні дари віруючим, які живуть наслідуючи приклад Христа і служать Йому (Ів. 16:8; 13:15; Тит. 3:5; Еф. 1:22; 4:11-12; Рим. 8:9-17; 12:4-8; 1Кор. 3:16; 12:4-5, 11-13, 19; Гал. 5:25; Єв. 2:1-4; 2Кор. 12:12).

 

ЛЮДСТВО

Ми вірімо, що Бог створив людей – чоловіків і жінок – безгрішними за Своїм образом і подобою для Своєї слави й спілкування з Ним. Спокушені Сатаною, проте згідно з планом суверенного Бога, люди добровільно прийняли рішення не послухатися Бога, унаслідок чого наразилися на гріх, смерть і засудження. Тому як у своїй природі, так і своєму виборі абсолютно всі люди є повністю зіпсованими. Відчужені від Бога без жодних претензій на захист чи виправдань, заслуговуючи лишень на Божий гнів, усі люди конче потребують Спасителя (Бут. 3:1-6; Рим. 3:10-19; Рим. 1:18,32).

 

СПАСІННЯ

Ми віримо, що Господь Ісус Христос помер за наші гріхи згідно з Писанням, принісши Себе в заступницьку жертву заради нас, і в нікому іншому, окрім Нього, немає спасіння. Іще до початку світу Бог обрав тих, хто передбачений для спасіння, подарувавши їм незаслужену благодать, засновану виключно на Його суверенній добрій волі й задоволенні. Смерть Христа на хресті стала єдиною й повною заплатою за гріхи, яка повністю задовольнила праведний Божий гнів, для кожного, хто покається і відвернеться від гріха, лише повіривши в Христа й довірившись лише Його благодаті. У момент спасіння кожна людина перетворюється Духом Святим на нове творіння, визнається праведною перед Богом і назавжди стає Божою дитиною. Щира віра виливається в покору й любов до Ісуса Христа, а також життя, сповнене бажання прославляти Бога й залишитися вірним Його до кінця (Рим. 8:37-39; 2Кор. 5:21; 1Кор. 12:13).

 

ЦЕРКВА

Ми віримо, що повіривши в Господа Ісуса Христа як Спасителя, віруючий стає частиною Тіла Христового – єдиної вселенської Церкви, Головою якої є Ісус Христос. Святе Письмо дає повеління віруючим збиратися по місцях задля поклоніння, молитви, навчання Слова, спілкування, виконання таїнств хрещення і причастя, служіння місцевому тілу віруючих через розвиток та застосування талантів і духовних дарів, досягнення цього світу з метою учнівства (Еф. 1:22-23; Дії 2:42-46; 1Кор. 14:26; Мв. 28:17-20). Коли Божий народ регулярно збирається і виконує це повеління, то перетворюється на помісну церкву під пильним наглядом старійшин. Членам церкви потрібно працювати разом у любові та єдності з наміром досягти кінцевої мети прославлення Христа (Еф. 4:16).

 

ХРЕЩЕННЯ Й ПРИЧАСТЯ

Ми віримо, що християнське хрещення є публічним підтвердженням спасіння віруючого в Христа, ототожнення з Ним у Його смерті, погребінні й воскресінні, що символізує занурення у воду. Господня вечеря є спільним згадуванням віруючими Христової смерті аж до Його приходу, чому повинно передувати належне самовипробування (Дії 2:41; Рим. 6:3-6; 1Кор. 11:20-29).

 

МІСІЯ

Ми віримо, що метою, обов’язком і привілеєм кожної віруючої людини і помісної громади віруючих є прославлення Бога через участь у виконання Великого доручення Ісуса Христа йти і навертати учнів в усіх народах. Ми віримо, що в основі цього заклику знаходяться зусилля, спрямовані на заснування, зміцнення й відтворення біблійних церков, які б, у свою чергу, засновували нові церкви для прийдешніх поколінь і Божої слави.

 

ПРИЙДЕШНЄ

Ми віримо і з нетерпінням очікуємо славного, видимого, особистого повернення Господа Ісуса Христа до настання Тисячолітнього царства. Благословенне сподівання Його повернення справляє важливий вплив на життя, служіння і місію кожної віруючої людини (1Сол. 4:13-18). Ми віримо в тілесне воскресіння як спасенних, так і неспасенних. Неспасенні постануть для суду й пожнуть вічний гнів у пеклі. Спасенні постануть для вічної радості на новому небі й новій землі у явній Божій присутності (Дії 1:3,9; Єв. 7:25-26).